Upozornenie SNM - Spišské múzeum v Levoči

Typ: ostatné
Upozornenie SNM-Spišské múzeum v Levoči na poškodenie stavebnej konštrukcie NKP-Spišský hrad

UPOZORNENIE

Stavebné konštrukcie NKP Spišského hradu sa nachádzajú v stave kritického poškodenia a môžu spôsobiť bezprostredné ohrozenie okolia katastrov Mesta Spišské Podhradie a Obce Žehra.

V dôsledku toho správca NKP Spišský hrad vydáva úplný zákaz vstupu a pohybu po úpätí kopca a pri hradnom brale. V tomto priestore hrozí veľké riziko úrazu z padajúcich uvoľnených kameňov. Ohrozené územie je na mape označené červenou čiarou.

Žiadame o dôsledné rešpektovanie zákazu vstupu a pohybu po hradnom kopci a do označených oblastí.

Nerešpektovanie zákazu pohybu v uvedenom priestore reálne znamená pre každého bezprostredné ohrozenie života.

Odporúča sa pohyb iba po riadne označených prístupových cestách a chodníkoch.

mapka

Vytvorené: 13. 12. 2019